چگونگی اعتماد به قالشویی | چرا به قالیشویی اعتماد کنیم؟

چگونگی اعتماد به قالیشویی و پیدا کردن یک شرکت معتبر، سوالی‎ست که برای همه افراد پیش می‎آید و به دنبال راه حلی برای اطمینان کردن به قالیشویی ها هستند. خدمات قالیشویی از پرکاربرد ترین خدماتی است که به مردم ارائه می‌شود زیرا آپارتمان‎ها فضایی برای شستشوی فرش و مبل ندارند. این خدمات فقط مخصوص فرش‌ها نیست و می‎توانید شستشوی مبل، موکت و خدمات ترمیم و رفوگری فرش خود را به قالیشویی بسپارید.

تمامی وسایل منزل دارای ارزش و قیمت بالایی هستند و وارد شدن آسیب به آن هزینه های زیادی را به صاحب خانه تحمیل می‏کند. فرش‏های دستباف، قالی‏های آنتیک و تابلوفرش‏ها از جمله وسایلی هستند که برای شستشو به قالیشویی‏ها سپرده می‎شوند و ممکن است همه ی آنها علاوه بر قیمت مادی، ارزش معنوی بالایی هم داشته باشند. البته با توجه به قیمت‎های سرسام آور این روزها، مبل و فرش ماشینی و موکت هم در دسته کالای گران قیمت قرار می‏گیرند.

اعتماد به قالیشویی, اعتماد به قالی شویی سیاوش

چرا از خدمات قالیشویی قابل اعتماد استفاده کنیم؟

همه وسایل منزل مثل فرش، موکت و مبل‏ها از ارزشمندترین دارایی های هر فردی محسوب می‎شود که تعویض آنها هزینه های سنگینی به صاحب خانه تحمیل می‎کند. بنابراین نگهداری از وسایل منزل اهمیت زیادی دارد. یکی از راه‎هایی که باعث افزایش طول عمر وسایل منزل می‌شود، شستشوی به موقع آنها است.

استفاده از خدمات و اعتماد به قالیشویی می‎تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در زمان‎های قدیم همه ی افراد خانواده با کمک یکدیگر فرش‎های منزل را می‌شستند که باعث اتلاف زمان و انرژی بسیار زیادی می‎شد. اما امروزه، با اعتماد به قالیشویی در وقت و هزینه ها صرفه جویی می‎شود. شستشوی فرش‎ها هم مثل بقیه موارد، نیاز به دانش کافی و تخصص دارد که در قالیشویی‎ ها توسط کادر مجرب و آموزش دیده انجام می‎شود.

در بهترین قالیشویی تهران، با توجه به جنس و بافت فرش، روش شستشوی مخصوص به آن انتخاب می‎شود و دیگر هیچ آسیبی به آن وارد نخواهد شد. در روزهای آخر سال که حجم کارها بالا می‎روند، شستشو در زمان کوتاه اهمیت بیشتری پیدا می‎کند و حتی اگر وسایل شما به ترمیم احتیاج داشته باشند هم همراه با شستشو انجام داده می‎شود.

شستشوی فرش‌های گران بها ابزار جدید سودجویی/خسارات میلیونی بهای اعتماد به قالیشویی غیر مجاز

کارشناس ارشد نساجی با بیان اینکه تعداد بسیاری از قالیشویی های غیر مجاز بدون مجوز قانونی فعالیت می کنند، گفت: افراد سود جو بدون مجوزهای قانونی و با نرخ های نجومی ساختار قالیشویی کشور را بهم ریخته‌اند.

وی ادامه داد: اتحادیه صنفی، قالیشویی های مجاز و معتمد که در سراسر کشور زیر نظر اتحادیه یا مورد تایید اتحادیه قالیشویان فعالیت میکنند را معرفی نموده است اما متاسفانه باید اظهار کرد تعداد بسیار زیادی از قالیشویی های غیر مجاز در سراسر کشور توسط افراد سودجو دایر گشته است که وابسته به هیچ سازمان یا ارگانی نمی باشند و سبب بروز مشکلات فراوانی برای هموطنان گشته است.

قالیشویی سیاوش ادامه داد: برخی افراد با عدم آگاهی فریب تبلیغات کذب این مراکز را می خورند و در نهایت ضرر و زیان های جبران ناپذیری را به خود وارد می‌کنند. از جمله زیان های مرسوم در این حوزه می توان به تخریب ۶۰ درصدی در کیفیت اولیه رنگ فرش و قالی بویژه موارد دستباف اشاره نمود که سبب وارد شدن خسارات میلیونی به صاحبان آن شده است.

راه‎های اعتماد به قالیشویی

متاسفانه اتفاقاتی که توسط افراد شیاد رخ می‎دهد، باعث شده که نتوان به راحتی به قالیشویی ها اعتماد کرد. به عنوان نمونه برخی از افراد، تراکت و تبلیغاتی پخش می‎کنند که نظر مردم را برای شستشوی فرش‎های خود جلب کنند، اما در واقع این قالیشویی‎ها وجود خارجی ندارند و پس از بردن فرش، دیگر آن را به منزل شما برنمی‎گردانند.

راه های اعتماد به قالیشویی

تماس با 118

یکی از راحت‎ترین روش‎ها برای مطمئن شدن از یک شرکت قالیشویی این است که با شماره 118 تماس بگیریم و وضعیت مجاز بودن آن شرکت را جویا شویم. در صورتی که آن قالیشویی در اتحادیه ثبت شده باشد و وجود خارجی داشته باشد، شماره آن در سامانه 118 موجود است.

اتحادیه قالیشویی تهران

اتحادیه قالیشویی تهران هم تمامی اطلاعات مربوط به شرکت‎های قالیشویی معتبر را دارد و می‎توانید حتی از این طریق، اطلاعات مدیر قالیشویی هم به دست آورید.یکی دیگر از راه‎های کسب اطلاعات درباره قالیشویی، مراجعه به دفتر آن و رویت پروانه کسب است. شماره ثبتی یکی از مواردی است که تمامی قالیشویی‏ها باید داشته باشند و لازم است درباره آن تحقیق کنید.

سوابق قالیشویی و اعتماد به آن

قالیشویی‎های زیادی در سطح شهر تهران وجود دارند، اما بیشتر از نصف آنها سابقه کافی در این زمینه ندارند و پس از مدتی که نتیجه مطلوب از این حرفه نگرفتند، آن را ترک می‌کنند. نکته مهم در برخورد با قالیشویی های کم سابقه این است که نباید در دام تبلیغاتی آنها مثل تخفیفات زیاد که برای جذب مشتری‎ست، افتاد. این قالیشویی‎ها به خاطر نداشتن تجهیزات کافی و نیروی متخصص، کیفیت خدمات خیلی پایینی دارند.

قبل از اعتماد به قالیشویی بهتر است به سابقه ارائه خدمات آن توجه داشته باشیم زیرا همانطور که می‌دانید، تجربه و تخصص زیاد در کیفیت خدمات نقش بسیار مهمی دارد. هرچه سال‎های بیشتری از تاسیس یک قالیشویی گذشته باشد، تجربه بیشتری در این زمینه کسب کرده و اعتماد مشتریان زیادی را به دست آورده است. معمولا قالیشویی‎های که علاوه بر شستشوی فرش خدمات متنوعی در زمینه شستشوی مبل، موکت و رفوگری دارند، تجهیزات پیشرفته‎تر و استانداردهای بالاتری هم دارا هستند.

مجوز و پروانه کسب

اعتماد به قالیشویی باید بعد از کسب اطلاعات کافی درباره اطلاعات قالیشویی مثل آدرس دقیق آن، انجام شود. یکی از راه‎های مطمئن شدن از صحت مدارک قالیشویی، کسب اطلاعات از اتحادیه قالیشوییان است. همه قالیشویی‎ها باید در اتحادیه عضو باشند زیرا وظایف اتحادیه مشخص کردن روند فعالیت‎ها و قیمت آنها است. بنابراین با پرس و جو از اتحادیه قالیشویی می‌توانید از اعتماد به قالیشویی مطمئن شوید.

شفافیت در جزئیات خدمات قالیشویی

شستشوی فرش بسته به تجهیزات و وسایل مورد استفاده در قالیشویی، انواع مختلفی دارد. بنابراین برای مقایسه کیفیت چند قالیشویی با یکدیگر، بهتر است اطلاعات کافی درباره جزئیات خدمات داشته باشید. اگر یک قالیشویی در به اشتراک گذاری جزئیات خدمات خود کوتاهی کند و مشاوره نداشته باشد لازم است درباره بستن قرارداد محتاط تر عمل کنید. تجربه ثابت کرده، نوشتن قرارداد با قالیشویی که شفافیت ندارد، باعث تحمیل ضرر مالی به صاحب فرش خواهد شد.

اعتماد به قالیشویی با شفافیت در جزییات خدمات قالی شوی

خدمات آنلاین و حضور در فضای مجازی

تمام قالیشویی‎های معتبر دارای یک سایت هستند که می‎توانید از طریق آن سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید و یا از تعرفه قیمت‎ قالیشویی در تهران آگاهی داشته باشید. بنابراین از خدمات مطرحی که این روزها اکثر قالیشویی‎ها دارند، داشتن حداقل یک صفحه فعال در فضای مجازی است.

قیمت مناسب و منطقی

یکی از پارامترهایی که برای افزایش اعتماد به قالیشویی کاربرد دارد، قیمت مناسب و مشخص است. یک قالیشویی معتبر در ازای دریافت قیمتی منطقی، خدماتی به صرفه و با کیفیت ارائه می‎دهد تا مشتریان بیشتری به خود جذب کند.

هر سال قیمت‎های مصوب توسط اتحادیه قالیشویی اعلام می‎شود اما خدمات متنوعی که قالیشویی‎ها ارائه می‎دهند باعث شده که هزینه آنها توسط خود شرکت مشخص شود و رضایت مشتری به دست آید.

رضایت مشتریان سابق و اعتماد به قالیشویی

توجه داشته باشید که اعتماد به قالیشویی باید به گونه‎ای باشد که صد درصد از تمامی خدمات آن رضایت داشته باشید. بنابراین یک قالیشویی معتبر باید از تجهیزات مدرن و مطابق با تکنولوژی روز دنیا کمک گرفته باشد و قیمت‌های معقولی برای خدمات در نظر بگیرد.

داشتن نیروهای باتجربه و متخصص

برخوردار بودن از نیروهای باتجربه و متخصص از مهم‎ترین ویژگی‎های مورد نیاز برای اعتماد به قالیشویی به حساب می‌آید. هرچه در آموزش و استخدام نیروها سخت گیری بیشتری انجام شود، رضایت مشتریان بیشتری جلب می‎شود.

بخش‌های مختلف قالیشویی مثل حمل و نقل، شستشو و ترمیم نیاز به یک رهبر متخصص دارد که کارها را مدیریت کند و روی کیفیت خروجی آنها نظارت کافی داشته باشد.برای جلب اعتماد به قالیشویی، پاسخگویی 24 ساعته کارشناسان آن به مشتریان الزامی است و باید مسئولیت پذیری بالایی داشته باشند.

خدمات حمل و نقل فرش

بهتر است قالیشویی نزدیک به محل زندگی خود انتخاب کنید تا فرآیند حمل و نقل و شستشوی فرش ماشینی و دستباف شما سریع‎تر انجام شود. قالیشویی هایی که شعبه های مختلفی در سرتاسر تهران دارند، حرفه ای تر محسوب می‎شوند.

شرایط حمل و نقل هم از موارد بسیار مهمی‌ست که در نحوه و کیفیت ارائه خدمات نقش بسیار مهمی دارد. معمولا باید فرش شما به صورت لوله شده تحویل گرفته شود و بعد از اتمام شستشو، لوله شده و در دسته بندی تا درب منزل بیاید.

در نهایت با بررسی نکات ذکر شده در بالا میتوانید قالی شویی قابل اعتماد خود را انتخاب کنید و خدمات مناسب را دریافت نمایید. اعتماد به قالیشویی سیاوش را میتوانید از سابقه بالای 25 ساله و تجربیات مشتریان آن، با کادری متخصص و ارائه خدمات با کیفیت بشناسید. شماره تماس کارخانه قالیشویی قابل اعتماد سیاوش در تهران: 02122539595 .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به قالیشویی قابل اعتماد دارید؟

با شماره زیر تماس بگیرید و بهترین خدمات را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *